Jsme hrdí, že jsme mohli podpořit Letní festival staré hudby

Zpět na blog

Letní slavnosti staré hudby jsou největším a nejdéle působícím festivalem staré hudby v Praze, působícím již od roku 2000. Návštěvníci festivalu se zde každoročně setkávají se špičkovými zahraničními interprety, kteří hrají na originály či kopie historických nástrojů. Díky tomu zachovávají nejvyšší nároky na dokonalost provedení interpretace, na které jsme zvyklí u moderních nástrojů.

Hlavní předností festivalu je propojení krásné architektury s hudbou odpovídajících stylů. Koncerty a představení se pravidelně konají například v Břevnovském klášteře, na zámku Troja, v Rudolfinu, Lobkowiczkém paláci, ale i v interiérech méně známých pražských kostelů a historických prostorech.

Festival Letních slavností vznikl za podpory Collegium Marianum (Collegia Mariana)- centra historických umění.

Collegium Marianum již 25 let přispívá k zachování národního a evropského kulturního dědictví a ke kultivaci a orientaci v české společnosti. Téměř stoprocentní návštěvnost akcí a pozitivní ohlasy jak od publika, tak i od odborné kritiky ukazují, že dlouhodobá a cílená snaha “vzdělávat uměním” má svůj význam ve formování obecného kulturního povědomí.

Vedle pravidelného koncertního cyklu pořádá mistrovské kurzy se zahraničními lektory, ale také dílny staré hudby pro děti a zajišťuje činnost souborů Collegium Marianum a Capella Mariana, jež oba patří k současné evropské interpretační špičce.  Pro více informací navštivte stránky https://letnislavnosti.cz.

 

Litea: Naším úkolem bylo převést web do responzivní podoby, rozšířit jeho informační hodnotu i funkce. Navíc bylo nutné zachovat relativně obsáhlý archiv starších ročníků. Jsme pyšní, že pravidelně podporujeme tento nádherný projekt. Web Letních slavností staré hudby je totiž tradičně naším charitativním projektem.

Chystáte nový projekt? Napište nám

Přetáhněte soubory do této oblasti a nebo klikněte pro nahrání. Choose File
Maximální velikost souboru: 20.97MB